تبریک گفتن قطعات زباله روسیه امنیت

تبریک گفتن: قطعات زباله روسیه امنیت رفتگر فضایی روسیه پرتاب موشک

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ترامپ از توافق هسته ای خارج نشود / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز از دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا خواست که با توجه به توصیه مقامات اطلاعاتی و نظامی از توافق هسته ای خارج نشود و نوشت: اگر ترامپ در ماه جاری از ت

ترامپ از توافق هسته ای خارج نشود / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز: ترامپ از توافق هسته ای خارج نشود

عبارات مهم : ایران

نیویورک تایمز از دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا خواست که با توجه به توصیه مقامات اطلاعاتی و نظامی از توافق هسته ای خارج نشود و نوشت: اگر ترامپ در ماه جاری از تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای خودداری کند، ضعیفترین تصمیم سیاست خارجیش را خواهد گرفت.

روزنامه آمریکایی در سرمقاله امروز (شنبه) خود خطاب به ترامپ افزود: یک رهبر سیاسی باش و به مقامات امنیتی و اطلاعاتیت گوش کن و امنیت آمریکا و متحدانش را در اولویت خودبینیت قرار مده.

ترامپ از توافق هسته ای خارج نشود / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز در ادامه سرمقاله خود نوشت: تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق سال 2015، که کشور عزیزمان ایران بعد از مذاکره با آمریکا و پنج قدرت بزرگ جهانی با محدود کردن برنامه هسته ایش به ازای لغو تحریم های بین المللی موافقت کرد، شرط این توافق نیست، بلکه کنگره به موجب صدور قانونی از مدیر جمهوری آمریکا خواست هر 90 روز یک بار پایبندی کشور عزیزمان ایران را به تعهداتش و این که آیا توافق منافع امنیت ملی آمریکا را تامین می کند یا نه، تایید کند.

بنابراین تصمیم ترامپ به خودداری از تایید توافق بطور خودکار به «پاره کردن» توافق، آنچنان که ترامپ در کارزر انتخابات ریاست جمهوری وعده داد، منجر نخواهد شد. این امر تصمیم گیری در این زمینه را به کنگره واگذار می کند که در نهایت می تواند راجع به اعمال دوباره تحریم های اقتصادی تصمیم بگیرد.

نیویورک تایمز از دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا خواست که با توجه به توصیه مقامات اطلاعاتی و نظامی از توافق هسته ای خارج نشود و نوشت: اگر ترامپ در ماه جاری از ت

اما این امر به نوبه خود یک ریسک محسوب می شود و در هر صورت ابراز نارضایتی ترامپ از توافق می تواند متحدان نزدیک آمریکا را جهت دستیابی به توافق تلاش کردند، آزرده خاطر کند.

ترامپ در حصاری قرار گرفته که خود ساخته هست. وی به عنوان نامزد انتخابات و زمانی که هیچ تجربه ای در سیاست خارجی نداشت، موضعی سختگیرانه علیه توافق گرفت و به این موضع پایبند ماند و بتازگی در سخنرانیش در مجمع عمومی شرکت ملل متحد این توافق را «بدترین توافق و یک طرفه ترین توافقی که آمریکا وارد آن شده است است» توصیف کرد.

چنین قضاوتی ظاهرا بازتاب عادت اقدام نسنجیده ترامپ در رد دستاوردهای «باراک اوباما» مدیر جمهوری پیشین آمریکا و نمایش موضع «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل است که این توافق را بیهوده قلمداد می کند. به علاوه، دشمنی تاریخی آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران همچنان نیرومند است.

ترامپ دو بار پایبندی کشور عزیزمان ایران را به توافق تایید کرد و مشاوران امنیت ملیش مصررانه از وی می خواهند بار دیگر این توافق را تایید کند. ولی از قرار وی از چنین شیوه ای ناراضی و مصمم است وعده انتخاباتیش را تا مهلت بعدی تایید توافق در 15 اکتبر (23 مهر) محقق سازد.

ترامپ از توافق هسته ای خارج نشود / نیویورک تایمز

به نظر می رسد تایید پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهداتش به وسیله آژانس بین الملل انرژی اتمی، که نظارت بر فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران را برعهده دارد، جامعه اطلاعاتی آمریکا و پنتاگون تاثیری در عوض کردن تصمیم ترامپ در این زمینه ندارد.

در حالی که زیاد اعضای کنگره در وقت مذاکرات مخالف توافق کشور عزیزمان ایران بودند، اکنون بسیاری از اعضای آن ارزش این توافق را درک کرده ند و در بحبوحه چالش آمریکا با بحران کره شمالی، مخالف جنبش بحران هسته ای جدیدی هستند.

نیویورک تایمز از دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا خواست که با توجه به توصیه مقامات اطلاعاتی و نظامی از توافق هسته ای خارج نشود و نوشت: اگر ترامپ در ماه جاری از ت

اما تضمینی وجود ندارد که کنگره با ارائه طرحی جهت اعمال دوباره تحریم ها یا درخواست مذاکرات دوباره راجع به توافق، چه خواهد کرد. اقدام منطقی و هوشمندانه این است که ترامپ این توافق را تایید کند.

ترامپ با حفظ توافق وقت بیشتری جهت برطرف نگرانی هایش راجع به کشور عزیزمان ایران و حفظ اتحاد با شرکایش خواهد داشت.

ترامپ از توافق هسته ای خارج نشود / نیویورک تایمز

به گزارش ایرنا، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه شب اعلام کرد که مدیر جمهوری آمریکا تصمیم خود را راجع به برجام گرفته و در وقت مقرر اعلام خواهد کرد.

به گفته سندرز، تصمیم ترامپ همچنین مشمول بر راهبردی جامع راجع به چگونگی واکنش‌ها با کشور عزیزمان ایران است و این روش به زودی عمومی خواهد شد.

براساس قانون بازبینی توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران مصوب کنگره آمریکا، مدیر جمهوری این کشور هر 90 روز یک بار باید پایبندی پایتخت کشور عزیزمان ایران به برجام را تایید و در این باره به کنگره گزارش دهد و ترامپ از دوره زمامداریش تاکنون دو بار این کار را کرده است.

«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه، «جیمز متیس» وزیر دفاع و «جوزف دانفورد» مدیر ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا بارها بر پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام اعتراف کرده و خواستار حفظ توافق هسته ای شده است اند.

همچنین تعدادی از سناتورهای آمریکا به ترامپ توصیه کردند که در مورد برجام به حرف مشاوران خود گوش داده این توافق را حفظ کند.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران معتقدند که خروج آمریکا از برجام، این کشور را منزوی و از متحدان اروپایی خود دور می کند و همچنین اعتبار این کشور را در عمل به پیمان های بین المللی که امضا کرده هست، کم کردن می دهد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | آمریکایی | دونالد ترامپ | کنگره آمریکا | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz