تبریک گفتن قطعات زباله روسیه امنیت

تبریک گفتن: قطعات زباله روسیه امنیت رفتگر فضایی روسیه پرتاب موشک

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پیگیری به پرونده علیخانی در دادسرا , بررسی ادعای مرتبط با مدیری

یک عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت که این شورا عنوان مربوط به مهران مدیری و احسان علیخانی را بررسی می‌کند که آیا این دو مجری مرتکب تخلف شده‌اند یا نه؟

پیگیری به پرونده علیخانی در دادسرا , بررسی ادعای مرتبط با مدیری

بررسی ادعای مرتبط با مدیری؛ پیگیری به پرونده علیخانی در دادسرا

عبارات مهم : علیخانی

یک عضو شورای نظارت بر صداوسیما گفت که این شورا عنوان مربوط به مهران مدیری و احسان علیخانی را بررسی می کند که آیا این دو مجری مرتکب تخلف شده است اند یا نه؟

به گزارش ایسنا، غلامرضا کاتب با اشاره به طرح اتهاماتی علیه دو مجری صداوسیما و همچنین ارائه وقت دفاع به علیخانی در تلویزیون، گفت: آقای علیخانی طبق قانون و در قالب یک قرارداد مشارکتی کار تولید برنامه را انجام داده که این قرارداد موجود است و این کار طی سه چهار سال انجام شده است و ایشان با موسسه ثامن الحجج کار کرده هست. آقای علیخانی در دادسرا پرونده ای دارد که در حال پیگیری است و اگر تخلفی کرده باشد قوه قضاییه مکلف به پیگیری به آن و اطلاع رسانی راجع به آن هست، ولی پیش از صدور حکم هیچ کس اجازه ندارد افراد را متهم کند آیا که ممکن است فرد از عنوان اتهامی تبرئه شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا همه به آسانی امکان دریافت وام میلیاردی را دارند؟ افزود: آقای مهران مدیری وامی گرفته و ظاهرا اقساطش را پرداخت کرده هست، ولی اینکه آیا ایشان در دریافت وام از رانت استفاده کرده و کار خلاف ضابطه ای در این زمینه انجام شده است یا خیر، موضوعی است که توانایی پیگیری دارد، در غیر این صورت اگر ایشان وامی گرفته که قسطش را هم پرداخت می کند تخلفی رخ نداده است.

این نماینده مجلس اظهار کرد: آنچه روزنامه شرق به آن پرداخته باعث شده است بخشی از صداوسیما و مجری های این شرکت زیر پرسش بروند. طبیعتا اگر به مردها مدیری و علیخانی به عنوان شخص، اتهاماتی مطرح می شد صداوسیما نباید درگیر این قضیه می شد ولی اینکه به آقای علیخانی در صداوسیما وقت دفاع داده شده است به خاطر زیر پرسش رفتن بخشی از صداوسیما بود.

کاتب اظهار کرد: روزنامه شرق عملا صداوسیما و برنامه های آن را مورد اتهام قرار داده و در صورتی که عنوان صداوسیما مطرح نبود، قاعدتا شرکت وارد این عنوان نمی شد.

وی یادآور شد: اگر افرادی مثل آقای مدیری یا علیخانی از برنامه صداوسیما سوء استفاده کرده اند و به عنوان نمونه وامی گرفته باشند و آن را بعد نداده باشند تخلفی است که به آن پیگیری و با آن برخورد خواهد شد، ولی اگر مثل بقیه مردم وام گرفتند و قسطش را می دهند تخلفی رخ نداده و روزنامه شرق هم بدون ادله استدلالی تهمتی زده که باید آن را اصلاح کند. به نظر می رسد این روزنامه افراط کرده و به جای فرد، صداوسیما را زیر پرسش برده است که کار درستی نیست.

این نماینده اصولگرای مجلس اظهار کرد: در شرایطی که دشمن های علیه ما اقداماتی می کنند نباید در داخل خودمان مشکلاتی ایجاد کنیم. البته اگر خلافی صورت گرفته باید راجع به آن براق سازی شود.

این عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما اظهار کرد: شورای نظارت بر صداوسیما از این منظر که آیا مدیری و علیخانی تخلفی انجام داده اند یا نه، عنوان را بررسی می کند. اگر به فرض این افراد در دریافت وام از رانت استفاده کرده باشند یا کار خلاف ضابطه ای انجام شده است باشد حتما وظیفه ما پیگیری به این عنوان است.

کاتب در آخر در پاسخ به انتقادات مطروحه از سوی بعضی فعالان سیاسی و رسانه ای مبنی بر عدم تخصیص وقت از سوی صداوسیما به افرادی که در مناظره های تلویزیونی سال ۸۸ حق ارزش تضییع شده است بود، اظهار کرد: طبق قانون اگر این افراد به شورای نظارت بر صداوسیما نامه می نوشتند و شکایت می کردند که حق ارزش تضییع شده، شورا به این عنوان پیگیری می کرد و در صورتی که حقی از آنها ضایع شده است بود اجازه دفاع از آنها در صداوسیما داده می شد ولی مطلع نیستم که آیا این افراد اقدام به شکایت کرده اند یا خیر؟

پیگیری به پرونده علیخانی در دادسرا , بررسی ادعای مرتبط با مدیری

واژه های کلیدی: علیخانی | صداوسیما | مهران مدیری | احسان علیخانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz