تبریک گفتن قطعات زباله روسیه امنیت

تبریک گفتن: قطعات زباله روسیه امنیت رفتگر فضایی روسیه پرتاب موشک

گت بلاگز وب‌گردی روسیه رفتگر فضایی می سازد

روسیه کشور مهم دارنده صنعت فضایی در دنیا از جمله پرتاب موشک های ماهواره بر، طراحی موشک چند منظوره ای را در دستور کار قرار داده که یکی

روسیه رفتگر فضایی می سازد

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، طراحی موشک حامل «ابر سنگین» یکی از مهمترین اهداف صنعت فضایی فدراسیون روسیه اعلام شده است که اجرای آن از جمله باعث تأمین امنیت انفورماتیک این کشور خواهد شد.
بوریس کاتورگین که از سال 1991 تا 2005 مدیر عامل شرکت فضایی «انرگوماش» بوده در مصاحبه با پایگاه رسانه اسپوتنیک که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: با کمک موشک ابر سنگین «آنگارا-А5В» می توان به اهداف زیادی از جمله تأمین امنیت انفورماتیک، پژوهش های علمی و تسخیر فضای کیهانی فراتر از مدارهایی که امروز داریم، دست یابیم.به عقیده این کارشناس روسی موشک ابرسنگین همچنین جهت پاکسازی مدار فضایی از دستگاههای سرگردان و برطرف خطر شهاب سنگ ها مورد نیاز خواهد شد.

عبارات مهم : قطعات – زباله

کاتورگین افزوده است: مدار ثابت پر از زباله های فضایی شده است است که ضرورت دارد پاک شود. جهت این نشانه باید موشک حامل ابرسنگین ساخته شود تا مانده دستگاههای سرگردان را به فضای دور کیهانی براند یا به جو زمین بفرستد تا بسوزند و از این رو نیاز به چنین موشکی فوق العاده زیاد است.
برپایه اطلاعات اعلام شده، موشک ابر سنگین «آنگار-А5В» نوع دیگری از بروزترین موشک مافوق سنگین «آنگارا-آ5» است که انتظار می رود تا 37،5 تن بار بافایده را به مدار اطراف زمین حمل کند.
مطابق آخرین ارزیابی ها، آزمایش موشک ابر سنگین «آنگارا-А5В» ممکن است سال 2027 در پایگاه فضایی واستوچنی روسیه شروع شود.برآورد می شود، شمار زباله های فضایی دهها میلیون قطعه باشد که بیش از 500 هزار عدد آنها هنگام چرخش در مدار زمین رهگیری می شوند.
با توجه به سرعت این زباله ها که حدود ۱۷ هزار و 500 مایل در ساعت هست، امکان آسیب رساندن به ماهواره ها و سفینه های فضایی حتی با قطعات نسبتاً کوچک وجود دارد.با ارزیابی های صورت گرفته، اگر این زباله ها پاک نشوند، برخورد زنجیره ای قطعات سرگردان با هم، ذراتی کوچکتر و پرشمارتر ایجاد خواهد کرد.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قطعات | زباله | روسیه | امنیت | رفتگر فضایی | روسیه | پرتاب موشک |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz